7/10/2025

“De zwemvierdaagse moet weer een feestje zijn dat op de kalender staat”

Marleen van Benthem en Ilse Leushuis
Jouke Zomer
Jouke Zomer
Vriezenveen | Nederland

“De zwemvierdaagse moet weer een feestje zijn dat op de kalender staat”

"H

​et nieuwe ‘De Stamper’ is inmiddels alweer bijna twee jaar open. Wist je dat?”, steekt zwemlerares Marleen van Benthem enthousiast van wal. “Het voelt voor mij nog elke dag als nieuw.” Dat is ook meteen een van de redenen dat we de zwemvierdaagse weer nieuw leven hebben ingeblazen. Samen met mijn collega’s, onder wie Ilse Leushuis, dachten we na over nieuwe initiatieven om het zwembad, bewegen en de zwemsport in het algemeen meer onder de aandacht te brengen.

Ilse wist dat er bij VZ&PC ook de wens was om de zwemvierdaagse weer nieuw leven in te blazen en met Gewoon Bijzonder Twenterand, die de horeca beheert, waren we er vorig jaar snel uit. De zwemvierdaagse moest doorgaan. vanaf 20 oktober start de tweede editie in het nieuwe bad.

Meer deelnemers

Marleen: “Vorig jaar organiseerden we de zwemvierdaagse voor de eerste keer en zijn we bewust klein gestart. We hebben een goed draaiboek in elkaar gezet met het idee om het elk jaar te organiseren. Doordat we niet al te veel tijd hadden, hebben we toen niet vol ingezet op de aandacht voor het evenement. Toch waren we met circa honderd deelnemers heel tevreden. Dit jaar zijn we zichtbaarder en weten we dat we meer deelnemers aankunnen. Elke organiserende partij heeft zijn eigen taken. Zo zijn wij natuurlijk verantwoordelijk voor de veiligheid in en om het zwembad. VZ&PC levert vrijwilligers voor elke avond en organiseert net als wij een van de activiteiten nadat het banenzwemmen is afgelopen.” Gewoon Bijzonder Twenterand beheert de horeca en organiseert in de lunchroom/kantine ook leuke activiteiten zoals envelop trekken. “Het zijn eigenlijk een soort open dagen. Een mooie manier voor de mensen die nog niet in het zwembad zijn geweest om eens laagdrempelig binnen te stappen en een kijkje te nemen”,  Vult Ilse aan.

Deelnemers

Met voorspellen ben ik graag een beetje voorzichtig. Maar ik denk dat we dit jaar wel honderdvijftig deelnemers kunnen verwachten. Zo hopen we elk jaar door te kunnen groeien. De Zwemvierdaagse moet echt weer een feestje worden dat standaard bij gezinnen op de kalender staat”, zegt Marleen overtuigd. “Elk jaar krijg je een mooie medaille. Voorheen in het oude bad hadden we deelnemers die voor de achtendertigste keer meededen. Ik hoop dat er over achtendertig jaar iemand is die ook zo’n medaille kan opspelden.”

V.l.n.r. Ilse Leushuis, Carla Jaspers Faijer, Marleen van Benthem en Alinda Beekman

Elk jaar iets beter!

Ilse: “We bieden nu onze vaste groep zwemmers ook de mogelijkheid om deel te nemen door in de ochtend van 7:00 tot 8:30 de 250 meter (10 banen) of 500 meter (20 banen) te zwemmen tijdens hun vaste zwemmomenten. Hier was vorig jaar vraag naar want dan hoeven ze in de avond niet nog eens te komen. Een kleine moeite maar toch erg leuk dat we dit onze vaste klanten aan kunnen bieden. Voor de andere deelnemers geldt dat je tussen 18:00 en 19:30 de baantjes kunt zwemmen, waarna er vanaf dinsdag tot vrijdag nog een leuke activiteit is tot 20:00. “ “Op vrijdag is dat discozwemmen. Dat zit bij deelname inbegrepen. Kun je niet deelnemen aan de zwemvierdaagse, dan kun je vrijdag wel gewoon meedoen aan het discozwemmen door een badkaartje te kopen. Dat is wel goed om even te benadrukken, want vrijdag willen we graag letterlijk en figuurlijk een volle bak hebben”, sluit Marleen met een lach af.

Opgeven

Je kunt je opgeven voor de zwemvierdaagse via de volgende link.

https://zwembaddestamper.nl/nieuws/zwem4daagse Elke deelnemer kan vijf dagen komen zwemmen en op vrijdag is het discozwemmen inbegrepen bij de prijs. Daarnaast krijgen alle deelnemers een bidon van VZ&PC en er zijn nog een aantal verrassingen.

Zwembad De Stamper
Schout Doddestraat 46c, 7671 GT Vriezenveen
Ga naar de website
Vond je dit een goed artikel? Help dan het ondernemersmagazine aan 1000 vrienden. Want alleen met behulp van vrienden kunnen wij er voor zorgen dat jij als ondernemer het hele jaar door voorzien wordt van relevante artikelen. Daarnaast krijg je als particulier het magazine 2x per jaar thuisgestuurd en voor bedrijven zijn er nog vele andere extra's. Dus wil je ons ondersteunen kijk dan snel wat wij jou te bieden hebben. Vrijwel iedere euro die binnenkomt, investeren wij in onze journalistiek. Bekijk wie er al vriend of partner zijn.

Alvast bedankt namens iedereen bij Ondernemersmagazine.nl
Ik word vriend
misschien ook interessant

Startende ondernemers vaker te laat met btw-aangifte

Door:
Redactie
|
Fotografie:
Redactie
1 min
|
Datum:
6/10/2025

The Good Roll behaalt uitzonderlijke B Corp-score van 151,2

Door:
Redactie
|
Fotografie:
Redactie
2 min
|
Datum:
6/10/2025

“De liefde voor vakmensen staat bij ons centraal”

Door:
Nèdia Seinen
|
Fotografie:
Redactie
3 min
|
Datum:
2/10/2025

De Kennismail

Ontvang één keer per maand onze nieuwsbrief met de beste verhalen, columns, nieuws en tips.
Bedankt! Jouw inschrijving is ontvangen.
Oops! Er ging iets mis tijdens het versturen van het formulier.

De meest recente nieuwsbrief

Klaar om jouw bedrijf in de schijnwerpers te zetten?

Is jouw bedrijf klaar om extra onder de aandacht te komen? Wil je laten zien waar je dagelijks mee bezig bent zodat andere ondernemers jouw bedrijf en jouw producten of diensten beter leren kennen? Deelnemen aan het Ondernemersmagazine is de perfecte manier om deze doelstellingen te realiseren.
Door mee te doen aan het Ondernemers Magazine Gemeente Tubbergen bereikte ik gericht 2000 ondernemers. Hier hield ik een aantal mooie contacten en nieuwe opdrachten aan over.
Joost Lansink | Innomads
Bedankt voor het invullen van het contactformulier. Wij nemen zo snel mogelijk contact met u op.
Oops! Something went wrong while submitting the form.
All Rights Reserved 2020
Designed and build by Monolith opportunity creators